Naujienos

Savivaldybėje – paraiškų fasadams tvarkyti rekordas

Savivaldybėje – paraiškų fasadams tvarkyti rekordas

Praėjusiais metais startavusi nauja senamiesčio pastatų fasadų tvarkymo programa sulaukė didžiulio Klaipėdos miesto statinių valdytojų susidomėjimo – norą su savivaldybės finansine pagalba susitvarkyti fasadus pareiškė 23 pastatų valdytojai. Preliminarus lėšų iš miesto biudžeto poreikis keliskart viršija optimistiškiausias prognozes. 

Uostamiesčio pastatų valdytojai išgirdo miesto valdžios raginimą tvarkyti jiems priklausantį turtą, finansiškai prisidedant miesto savivaldybei. Iki paraiškų teikimo termino pabaigos š. m. sausio 8 d. savivaldybės Paveldosaugos skyrius gavo net 23 paraiškas skirti dalinį finansavimą pastatų fasadams tvarkyti. Nors paraiškų vertinimas dar neprasidėjo, nesunku numanyti, kad anksčiau tam reikalui miesto biudžete numatytų 150 tūkst. eurų nepakaks. Savivaldybės parama vienam pastatui gali siekti iki 30 tūkst. eurų ir sudaryti iki 70 procentų sąmatinės vertės. Klaipėdos miesto valdžia tikina: pinigų bus – kad tik senamiesčio pastatų valdytojams nepritrūktų noro tvarkytis. Preliminarus lėšų iš Savivaldybės biudžeto poreikis šiems metams, jei tinkamos finansavimui skirti būtų patvirtintos visos pateiktos paraiškos, – 650 tūkst. eurų.

Be to, savivaldybė taip pat sulaukė 5 paraiškų skirti dalinį finansavimą saugomų kultūros paveldo objektų tvarkybai, jų finansavimo poreikis siekia 206 tūkst. eurų. Bendras paraiškų kiekis, gautas per abi programas, siekia 28, o bendras finansavimo poreikis – 856 tūkst. eurų. Tokio kiekio paraiškų senamiesčio teritorijoje esantiems pastatams tvarkyti savivaldybė dar nebuvo gavusi.

„Suprantame, kad siekdamas estetinio vaizdo miestas turi prisidėti prie brangiai kainuojančių pastatų tvarkybos darbų. Todėl kvietėme pastatų savininkus ir kitus jų valdytojus teikti paraiškas visų senamiesčio pastatų fasadų tvarkymo darbų daliniam finansavimui gauti 2024 metais. Raginame tai daryti ir ateityje“, – privačių pastatų savininkus pasinaudoti galimybe iš miesto iždo gauti dalį lėšų pastatams tvarkyti kvietė Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Į finansavimą pastatų fasadų tvarkymui galėjo pretenduoti visų senamiesčio zonoje esančių pastatų savininkai, nepriklausomai nuo to, ar pastatas yra saugomas kultūros paveldo objektas, ar ne. Be to, Klaipėdos miesto tarybai pritarus, pasinaudoti galimybe gauti finansavimą dabar yra paprasčiau  –  ne visais atvejais reikalinga turėti statybą leidžiantį dokumentą.

„Kiekvieno klaipėdiečio įsitraukimas gražinant senamiestį ir visą Klaipėdą yra sveikintinas. Jie savo mažais, bet labai reikšmingais žingsniais prisideda prie miesto, kuriame gera ir miestiečiui, ir turistui, patrauklumo kūrimo. Esu be galo dėkingas išgirdusiems mūsų raginimą, o mums, kaip miesto valdžiai, tik belieka tokioms priemonėms skirti ypatingą dėmesį ir suteikti visokeriopą pagalbą“, – sako miesto meras A. Vaitkus.

Kilus bet kokiems neaiškumams pastatų valdytojai kviečiami pasikonsultuoti su savivaldybės paveldosaugos specialistais. 

Grįžti